Jak rozumět výsledkům?

Výsledky rozboru obdržíte ve formě zkušebního protokolu. U jednotlivých parametrů v posledním sloupci protokolu zjistíte, zda je vše v pořádku či nikoliv.

Níže vidíte ukázku zkušeníbního protokolu. Jak se v něm orientovat?

Ukázkový protokol

V řádcích jsou uvedeny jednotlivé parametry, např. pH při 25°C.

7,0 je naměřená hodnota.

Sloupec s čísly 6,5 – 9,5 je limit.

Poslední sloupec ukazuje, zda-li daný parametr splňuje limit pro pitnou vodu nebo ne.

Stačí tedy sledovat poslední sloupec a pokud je všude “ano”, voda je v pořádku. Pokud je někde “ne”, je třeba se podívat na začátek řádku a zjistíte, který parametr je špatně.

Jakmile víte, který parametr je špatně, můžete se podívat na popis parametrů zde na webu a zjistíte, co to přesně znamená.

Co dělat, pokud výsledky dopadnou špatně?

Pokud vyjde špatně chemický a fyzikální rozbor vody (na protokolu začíná nadpisem Chemický a fyzikální rozbor vody), sami s tím mnoho nezmůžete a bude třeba oslovit specializovanou firmu.

Pokud nevyjde bakteriologický rozbor (na protokolu začíná nadpisem Bakteriologický rozbor), můžete si částečně pomoci sami přípravkem Savo. Kupte si v drogerii Savo pro dezinfekci vodních zdrojů, pročtěte si na něm dávkování a nalijte vypočtené množství do studny. Přibližně po týdnu proveďte opakovaný rozbor jen na ty parametry, který nevyšly (budou označeny sloupcem Ne), jeden parametr stojí 180 Kč.

Není vám něco jasné?

+420 266 316 272
Napište nám