S jakým problémem se majitelé vířivek nejčastěji potýkají? Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Je to zakalená voda ve vířivce. Čistá voda může rychle ztratit svou průzračnost. Prostě se z křišťálově čisté vody stane mléčná voda. Vyvstává tedy otázka, jak tuto nešťastnou situaci řešit.
Jak se starat o vodu ve vířivce?
Údržba vody ve vířivce je důležitá. Někdy až nazelenalá barva vody je způsobena výskytem suspendovaných částic ve vodě, které jí dodávají zakalený vzhled. Jedná se o částice, které jsou příliš malé na dotek a na to, aby se zachytily ve filtru. Prochází tedy filtrem a zůstanou ve vodě. Tyto částice mají původ v nerozpustné hmotě, organických zbytcích, mrtvých řasách nebo mohou být do vody zaneseny přímo uživatelem.
Jak čistit vířivku
Jednoduše vířivku vypusťte a znovu naplňte. Ujistěte se, že základní chemické složení vody je na správné úrovni. Nízká hladina dezinfekčního prostředku může způsobit zakalenou vodu. V některých případech neprojde filtrem 100 % vody, protože většina vířivek je navržena s nějakou formou obtokového potrubí k filtru. Pokud totiž dojde k tomu, že je filtr ucpaný, voda může stále volně cirkulovat a nezpůsobí poškození žádných součástí.
Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak ošetříte zakalenou vodu, je použití bezchlórové bazénové chemie pro vířivky. Voda zoxiduje a chemie jakoukoli organickou hmotu, která je obvykle nejběžnější formou kontaminace vody ve vířivce, přemění na plyn, čímž ji odstraní z vody. Jedná se o takovou „léčbu šokem“. V bazénu se může vyskytovat vyšší množství chloru. Jak vyřešíte tento problém, jsme psali v článku Jak snížit nižší množství chloru v bazénu?
Jak čistit filtr u vířivky
Filtr vyžaduje pravidelné čištění. Ucpaný filtr nepracuje správně a hrozí jeho poškození. Ujistěte se, že filtry pravidelně proplachujete a ošetřujete čističem filtrů, aby se odstranily oleje a mastnoty. Filtr je třeba měnit každých 6–12 měsíců.
Péče o vodu ve vířivce
Jak udržovat vodu ve vířivce? Zdaleka nejlepším způsobem je prevence. Když do vody nezanesete žádnou kontaminaci, nedojde ani k zakalení. Po použití vířivky se sprchujte a plavky neperte v pracím prostředku. Filtry byste měli pravidelně čistit a měli byste také sledovat chemické složení vody.
Jak už jsme zmínili na začátku, zakalená voda ve vířivce je pravděpodobně nejčastější problém, se kterým se majitelé vířivek setkávají. Pokud vás trápí zakalená voda, doporučujeme vypustit a znovu naplnit vířivku. Ujistěte se, že je chemické složení vody na správné úrovni. Použijte bezchlórovou bazénovou chemii a vyčistěte filtry. A máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky k tomuto článku, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.